KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114069
nr 1411 4069
Gösta Gustavson
(1895-1962), Sverige
Oljemålning, Gösta Gustavson (1895–1962), Sverige. Motiv från Bohaka eke, Lilla Ekeviken, Fårö. Signerad. Olja på pannå, 35x60 cm, yttermått inklusive ram: 49x73 cm
Johan Gösta Gustavson, svensk målare 1895 i Avesta, död 1962.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 16 augusti 2021
kl 18:49:46
14/8 22:11:57
Gösta Gustavson
Läs mer om Gösta Gustavson